Sale!

New York’tan Anadolu’ya Umut Konseri

Sunday, April 14 2024 at 2:30 PM

İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı (İLKYAR) yararına düzenlenen New York’tan Anadolu’ya Umut Konseri İsmet Ertaş, Kolonya ve Zafer Cınbıl’ı bu özel konserde Drom sahnesinde bir araya getiriyor.


20 dollar table minimum per person is required.
21+
Tickets are non-refundable.

$30 in advance
$35 at door

Description

İsmet Ertaş – Bio
Anadolu’da doğup büyüyen ve Türk halk müziğinden etkilenen gitarist ve besteci İsmet Ertaş, çocukluk döneminin etkilerini ve güncel kültürü besteleriyle günümüze taşıdı. Sadece gitar çalmakla kalmayıp diğer halk enstrümanlarını da eserlerine dahil ederek, bizlere keyif alabileceğimiz çok daha benzersiz bir ses ve sentez yarattı.
                                       ****************************
KOLONYA 
Kolonya, Akdeniz, Orta Doğu ve Latin müziğini harmanlayan bir müzik üçlüsüdür. Müzikseverler Kolonya ile Cav Bella, Besa me mucho, Lagrimas Negras gibi dünya klasiklerini belki de ilk defa ud, kanun ve İspanyol gitar eşliğinde dinleyecek. Romantik aşk şarkılarının yanı sıra, hareketli dans şarkılarının da yer aldığı proje, duygu yüklü notalarda  müzikseverlerle buluşuyor.
Ulaş Can Ay – Gitar
Gitarist Ulaş Can Ay, müzik hayatına 6 yaşında İstanbul Konservatuvarı’nda başladı. İngiltere’de Westminster Üniversitesi’nde Çağdaş Medya Uygulaması alanında eğitimi aldı. Sonraki yıllarda müzik hayatına İspanya’da devam eden Ay, bu dönemde Maria Jimenez, Manuel Molina ve Remedios Amaya gibi ünlü sanatçılarla sahne aldı ve kayıtlar yaptı. Ay’ın 3 solo albümü bulunuyor. “Sen Dünyanın En Güzel Kadınışın”, “Affet” ve “Gamzeler”. Ay’ın yazdığı ünlü şarkısı “Que más te da” İspanya’nın önde gelen sanatçılarından Marisol Bizcocho tarafından seslendirildi.  Ulus Can Ay New York’ta Kolonya grubuyla müzik çalışmalarına devam ediyor.
 
Umut Yaşmut – Kanun
Eğitimini Boğaziçi Musiki Vakfı Konservatuarı’nda alan Umut Yaşmut, Türkiye’de Tarkan, Safiye Ayla, Emel Sayın, Mustafa Sağyaşar, İnci Çayırlı, Erköse Kardeşler ve Ömer Faruk Tekbilek gibi ünlü sanatçılarla sahne aldı. TRT, ATV, Kanal D, Radyo Marmara, Doğuş FM ve Balinler FM gibi TV ve radyo kanallarında canlı performanslar sergiledi. Ayrıca Maksim Müzikhol’de ve Barbaros Erköse ve Craig J. Harris ile İzmir’deki Parliament Uluslararası Caz Festivali’nde sahne aldı. New York’ta repertuarını Yunan, Balkan, Arap, Sefarad ve İspanyol Flamenko müzikleriyle genişletti. Yaşmut, Bill Clinton tarafından Barack Obama’nın 2008 Başkanlık Kampanyası için düzenlenen konserde de sahne aldı. Kanuni Yaşmut Kolonya grubuyla müzik çalışmalarına devam ediyor.
Gökhan Çankaya – Ud
İlk ud derslerini Osman Nuri Özpekel’den alan Çankaya, Üsküdar ve Bakırköy Musiki Cemiyetlerinin hocaları Nevzat Atlığ ve Erol Bingöl ile de çalıştı. Gökhan Çankaya, 30 yıllık sahne kariyerinde Muazzez Abacı, Muazzez Ersoy, Semahat Özdenses gibi sanat müziğinin ünlü isimleriyle sahne aldı. Taksimler ve doğaçlama stilin yanısıra Nihavent Longa, Sultaniyegah Sirto ve semailer Gökhan Çankaya’nın ustalıkla seslendirdiği eserler arasında yer alıyor.   New York’ta yasayan Udi Çankaya, Kolonya grubuyla müzik çalışmalarına devam ediyor.
                                        ****************************
Zafer Cınbıl – Bio
Müzik hayatına basgitarla küçük yaşlarda başlayan Zafer Cınbıl aralarında Grup Gündoğarken ve Birsen Tezer gibi isimlerin de bulunduğu pek çok grup ve sanatçıyla çalıştı. Bestekar Zafer Cınbıl kendi güfteleriyle ilk albümü “Organik Şarkılar”ı 2008’de çıkardı. Albümdeki “Sevdanın Yoları”, “Balıkesir”, “Delikanlı” şarkıları 20 milyon hit aldı. Cınbıl’ın  “Adalı” adlı şarkısı Alpay’ın  “Muhabbet Kuşları” albümünde yer aldı. Zafer Cınbıl müzik çalışmalarına Washington DC’de devam ediyor.